niedziela, 15 listopada 2015

Czapka

do kompletu zrobiona została od góry na drutach 3,0 (ściągacz 2,5). 8 oczek rozłożyłam na 4 druty i w co drugi rząd dodawałam 8 oczek (po pierwszym i przed ostatnim oczku z drutu x 4). I tak dodawałam aż było razem 120 oczek. Dalej dziergałam bez dodawania. Dorobiłam nauszniki i sznureczki. Tak spodobała mi się ta czapeczka idealnie pasująca, że zaczęłam kolejną znacznie cieplejszą z warkoczami. Ta z warkoczami robiona była na drutach 3,5, włóczką Kotek i została podszyta polarem. Na zimę jak znalazł :)Na zimę mam też przygotowaną mega ciepłą czapkę dla młodej. Jest zrobiona ściągaczem, żeby nie spadała z głowy. Użyłam do niej specjalnie na tę okoliczność uprzędzonej nitki, połączenie angory i merynosa. 


Jeżeli już jestem w temacie czapek to muszę pokazać bardzo zaległe egzemplarze. Właśnie odkładam je do kartonika, bo są już za małe na moją córkę.
Wiosenne czapki zrobione z akrylu. Granatowa z Kocurka i resztki Baby Wool Batik Design Alize. 
Pomarańczowa z RH Baby. Film do wykonania czapki. Wzór natomiast znalazłam w necie gdzieś indziej ale mogę teraz tego znaleźć.


Czapka miś robiła furorę na osiedlu. Zrobiona z RH Bella (żółty kolor) i Kotka (czerwony kolor).Myszka natomiast była chyba ulubioną czapeczką :) Zrobiona z RH Lisa (czarny) i Kotek (różowy kolor). Na kolejną wiosnę chyba też taką zrobię.