sobota, 9 sierpnia 2014

Święta w wakacje część 3

Podczas szydełkowania tej serwetki zaskoczyłam się przy robieniu 19 okrążenia. Okazało się, że każdy róg jest robiony osobno i trzeba obcinać nitkę po zrobieniu każdego z nich. Pierwszy raz robiłam taki wzór. Na przyszłość muszę najpierw zerknąć na opis zanim cokolwiek ruszę. Choć i tak udało  mi się  rozszyfrować o co w nim chodzi.wzór pochodzi z Szydełkowa gwiazdka Sabrina robótki extra 6/2010 model 15.
Kordonek cable 5. Sama nie wiem czy jestem do niego przekonana. Podczas robienia stwierdziłam, że nie będzie to mój ulubiony kordonek, bo jakiś taki matowy, czasem się skręcał, miałam problem przy chowaniu nitek. Kordonek rozwarstwiał się i mnie wpieniał. Po zblokowaniu stwierdziłam, że serwetka nim wydziergana wygląda całkiem dobrze. Jak na tą chwilę chyba nie zakupie go więcej a do bardziej zwiewnych serwetek będę musiała znaleźć inną nić.


I na koniec zdjęcie podstawek pod kubki, które zrobiłam wcześniej jak serwetki ale zdjęcia doczekały się dopiero teraz.

Wzór znalazłam na internecie. Czerwony to kordonek Maxi. I tu mogę już napisać, że bardzo dobrze mi się nim szydełkowało. Więcej opiszę przy większym projekcie.

Święta w wakacje część 2

U mnie nadal Święta :) Kolejna serwetka, którą zrobiłam z gazetki Świątecznej wygląda następująco:Jest to wzór 29 z Szydełkowa gwiazdka Sabrina Robótki extra 6/2010. Wzór szalenie mi się podoba zarówno w szydełkowaniu jak i wizualnie po zakończeniu pracy.

Nici jakich użyłam: biała chyba Maxi, bo nie miała już banderoli i beżowa Eldorado. O nici białej nie będę pisała opini gdyż nie mam pewności, ze jest to Maxi. Ale mam zamiar zakupić maxi i wyszydełkować kolejne serwetki to wtedy już coś o niej napiszę.